Zarobki w Zielonej Górze
Według najbardziej aktualnych statystyk średnie zarobki w Zielonej Górze wynosiły 5697,74 złote. Jest to wynagrodzenie zauważalnie wyższe względem średniej dla całego powiatu. Jednak miasto odstaje minimalnie pod kątem ogólnej średniej krajowej (94,9%).
W przypadku województwa lubuskiego wyraźnie widać, że różnice w zarobkach pomiędzy poszczególnymi powiatami utrzymują się na wysokim poziomie. Z tego powodu niektórzy mieszkańcy mniejszych miejscowości decydują się na podjęcie pracy w Zielonej Górze, gdzie mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie.
Praca w Zielonej Górze – dlaczego warto?
Między innymi niska stopa bezrobocia w Zielonej Górze świadczy o tym, że miasto rozwija się pod kątem gospodarczym. Warto również przyjrzeć się rynkowi IT, który od kilku lat przyciąga do tej miejscowości kolejnych specjalistów. W dodatku w niektórych przypadkach istnieje możliwość zdecydowania się na wykonywanie swoich obowiązkach w trybie zdalnym. Dla osób z mniejszych placówek to ciekawa możliwość na poprawę swojego wynagrodzenia bez konieczności przeprowadzki lub codziennych dojazdów.
Patrząc na listę zawodów deficytowych w Zielonej Górze, uwagę zwraca między innymi branża przemysłowa. Elektrycy, hydraulicy, operatorzy maszyn i urządzeń, a także mechanicy czy operatorzy CAD są nieustannie poszukiwani. Dodatkowo, jak w przypadku większości większych miast w Polsce, zapotrzebowanie na kierowców zgłasza branża transportowa. Jeśli posiadasz stosowne uprawnienia i lubisz spędzać czas za kierownicą, to w tym przypadku pracę można otrzymać niemalże od ręki.
W Zielonej Górze sprawnie działa również branża marketingowa, która także potrzebuje specjalistów. PR, reklama, marketing, sprzedaż i wdrożenia produktów – w tych obszarach nowi pracownicy są regularnie poszukiwani.
Oferty pracy z Zielonej Góry – czy warto dojeżdżać ze Słubic?
Jeśli jesteś mieszkańcem Słubic, który zastanawia się nad dojeżdżaniem do pracy w Zielonej Górze, to musisz rozważyć kilka kwestii. Pierwszą z nich powinno być satysfakcjonujące wynagrodzenie. Jak już wspomnieliśmy w tekście, płace w mieście wojewódzkim są zauważalnie większe. Musisz natomiast pamiętać o kosztach związanych z dojazdem. Niektórzy pracodawcy je pokrywają, ale nie jest to normą. W razie czego warto o to zapytać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Sprawdź również, ile czasu zajmuje dojazd z Twojego miasta pod adres potencjalnego miejsca pracy w godzinach szczytu. To pozwoli Ci ocenić, ile czasu spędzisz w samochodzie lub komunikacji publicznej, dojeżdżając do pracy. Uwzględnij wszystkie za i przeciw, a następnie podejmij świadomą decyzję. Nie wiesz, gdzie szukać ofert? Możesz to zrobić na przykład za pośrednictwem portali z ogłoszeniami o pracę: https://www.gowork.pl/praca/zielona-gora;l.
Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Ciebie pomocny! Sprawdź, co takiego może zaoferować Ci praca Zielona Góra pod kątem zawodowym!